Kuchaříček je náš amatérský MasterChef

Kuchaříček je akcí, kterou náš spolek pořádá v roce 2020 poprvé. Soutěž je určena dětem a mládeži, kteří zažívají obtížné životní situace. Je určena také pro děti z Dětských domovů, Fondů ohrožených dětí a Azylových domů. Touto soutěží chceme reagovat na potřeby dětí, mládeže a snažíme se rozvíjet jejich schopnosti a dovednosti.

Hlavní myšlenkou naší soutěže je standardizovat vzdělávání v oblasti zdravé výživy a stravování. Touto formou se také snažíme posilovat volnočasové aktivity, nebo poukázat, jak trávit smysluplněji svůj volný čas a zamezit tak míru rizikového chování. Našim cílem je, aby se do naší soutěže zapojilo co nejvíce mladých dětí, které můžeme dlouhodobě inspirovat, motivovat a poukázat tím na důležitosti našich projektů. Zároveň náš Kuchaříček posiluje motivaci u dětí v oblasti (sebevědomí, zručnosti, motoriky, zdravé výživy, vzájemné tolerance, a jiných volnočasových aktivit)

 

Celý soutěžní plán bude rozvržen do dvou sekcí. Plánujeme uskutečnit předkolo, které bude rozděleno do 2 kol. Přihlášeni soutěžící budou náhodným losováním rozděleny do skupin podle počtů dětí, kde dostanou doprovod dospělého člověka, který bude dbát na bezpečnost soutěžících. Vytvořené skupiny dostanou odlišný úkol ze studené kuchyně. Na konci druhého předkola vybere porota nejlepší soutěžící, kteří následně postoupí do finále, kde tentokrát bude každý pracovat individuálně.

Samotné finále bude rozděleno do 5 kol, kde na každého finalistu čeká 5 úkolů ze studené kuchyně. Hlavní porota bude tentokrát pouze hodnotit bodově každý dokončený pokrm. Jako finálový úkol bude zdobení dortu. Na finálový den budou pozváni hosté Hanka Frantová a specialistka v oblastní zdravé výživy, která si pro děti připraví zajímavou přednášku ze studené kuchyně. Tento host bude mít také k dispozici tajné bodové hodnocení, které může změnit počty bodů u soutěžících.

  • Oslovení organizací – cílové služby, které mají v cílové skupině ohrožené děti a mládež (Dětské domovy, Fondy ohrožených dětí, partnerské organizace, veřejnost, Azylové domy) s nabídkou zapojení do akce, motivace a trénink jejich vystoupení v rámci soutěže.
  • Casting – Jde o tzv. předkolo/a samotné akce, kde bude vybírat a hodnotit hlavní porota soutěže KUCHAŘÍČEK.
  • Zajištění akce – Mezi zajištění akce patří (zajištění termínu akce, pronájem sálu, ozvučení a veškerá technika, propagační materiál, zajištění organizátorů soutěže a zdravotníka, ochranných pomůcek a realizace plánu vystoupení, porota, náklady v oblasti studené kuchyně)
  • Realizace – Finálové kolo by se mělo konat na Měděnci v Restauraci Fénix v dopoledních hodinách. Termín realizace projektu je květen 2020 (dle možnosti majitele pronájmu sálu). Celá akce + příprava potrvá: min. 5 hodin max. 9 hodin.
  • Propagace – Naším cílem je pozvat zástupce médií (místní noviny, rozhlas, regionální televize apod.). Náš tým osloví co nejvíce cílových skupin.